Dziś będzie gwiazdkowo. W sensie dużej ilości gwiazdek ;). Tych z nieba, tych śniegowych, a także tych runicznych. Wyszło w ten sposób zupełnie niechcący – zorientowałam się pisząc pierwsze słowa tej notki.

Pierwsze gwiazdki pochodzą z kompletu „Gwiezdny pył” (sprzedany) inspirowanego cudną książką Niela Gaimana, której wysłuchałam ostatnio w postaci audiobooka. Kiedy zaczynałam go robić, myślałam o czymś zupełnie innym, ale słuchałam jednocześnie właśnie tej powieści i moje myśli, a potem ręce, zaczęły zbaczać w kierunku jej czarownego świata. I tak powstały te srebrne sploty ozdobione szafirami gwiaździstymi. Mniej tolkienowsko-elfie, bardziej baśniowe, takie jak mogłaby nosić Yvaine – upadła Wieczorna Gwiazda, prawdziwa miłość głównego bohatera książki :). Powieść jest przepiękna – z jednej strony urzekająco baśniowa, z drugiej zaskakująco ironiczna i pełna fantastycznego humoru. Oczywiście miałam problem z fotografowaniem, bo Kraków od kilku dni spowija szczelna mgła, która nie pozwoliła mi wydobyć z szafirów gwiazdek, ale widać je na zdjęciu w świetle latarki ;). Normalnie gwiazdki widoczne są w słońcu i różnego rodzaju sztucznym oświetleniu. Da się je też zobaczyć przy świecach. Komplet to naszyjnik plus kolczyki typu sztyfty.

Kolejne gwiazdki to proste, ale urocze „Śnieżynki” (sprzedane). Zwykle nie używam żadnych kryształów typu swarovski itd. ale dla tych zrobiłam wyjątek. Oczarował mnie ich szlif w postaci naprawdę ślicznych płatków śniegu i postanowiłam dorobić do nich śnieżynkowe sztyfty. Jestem bardzo zadowolona z efektu, który na żywo jest tysiąc razy lepszy niż na zdjęciach – śnieżynki pięknie załamują światło. Mam jeszcze 2 pary tych kryształków i zamierzam je wkrótce zutylizować.

Ostatnia „gwiazdka” to Aegishjalmur – tzw. tarcza algizowa, wykonana na zamówienie. To nordycki symbol ochronny, który wojownicy mieli nanosić na wnętrza swoich hełmów i czoła, co miało zabezpieczać ich w bitwie i czynić niepokonanymi. Wg niektórych teorii Aegishjalmur reprezentuje osobę go noszącą (centrum znaku) otoczoną przez runy Algiz tworzące krąg ochronny. To bardzo piękny symbol :). Zgodnie z prośbą wykonałam go w oszczędnej i surowej wersji mini.

I to tyle gwiazdek na dziś :).